Innowacja językowa- „Angielsko-niemieckie spotkania z kulturą”

Obchody Dnia języka angielskiego w połączeniu z językiem niemieckim odbyły się w naszej szkole w dniach 26.04.-30.04. pod hasłem: „Angielsko-niemieckie spotkania z kulturą”. W trakcie tych dni uczniowie mieli możliwość pogłębiania swoich umiejętności językowych w trzech aspektach: czytelniczym, filmowym i muzycznym.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach kulturoznawczych  na temat Wielkiej Brytanii i Niemiec, przedpołudniu filmowym w języku obcym, warsztatach czytelniczych i muzycznych oraz konkursach językowych.

Podczas przerw można było chwilę odpocząć w kąciku czytania z książką w języku obcym lub zapoznać się w ramach doradztwa zawodowego z różnymi zawodami zaprezentowanymi również w językach obcych. Zachęcając do rozwoju umiejętności słuchania ze zrozumieniem, czytania oraz doskonalenia poprawnej wymowy, koledzy ze starszych klas udali się z wizytą do najmłodszych z bajkami w języku angielskim, które były czytane przedszkolakom po śniadaniu.

Tematyczna gazetka językowa i wystrój korytarza szkolnego podkreślał językowy charakter proponowanych wydarzeń w szkole.

Mamy nadzieję, że zaproponowane w tych dniach innowacyjne formy nauczania przyczynią się do wzrostu motywacji uczniów do nauki języków obcych a także do samodzielnego pogłębiania wiedzy w zakresie kulturoznawczym.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku: